English    Informace o plemeni Thajský ridgeback

Štěně Thajský ridgeback
Thajský ridgeback je původní čisté plemeno, které nemělo možnost se zkřížit s jinými plemeny psů. Od roku 1975 se začali chovatelé v Thajsku snažit, aby bylo toto původní plemeno uznáno FCI což se jim také podařilo.
Pes byl původně chován jako ochránce domu a rodiny, lovil krysy, hady a ostatní škůdce. Thajští ridgebackci jsou vynikajicí lovci, narozdíl však od jiných loveckých psů nenahání svou kořist k lovci, ale ihned jí s promyšleností a přesností kočkovitých šelem zabijí. Nemůžete tedy od něj čekat, že bude bezhlavě plnit vaše povely. Musíte ho brát jako rovnocenného partnera. Thajský ridgeback vám pak bude výborným společníkem a ochráncem.

 

Nejčastější dotazy :  
  Je Thajský Ridgeback vhodný k celoročnímu pobytu na zahradě ?
  Ne, není. Je to plemeno s krátkou srstíanesnáší dlouhodobý pobyt venku v dešti a v zimních měsících
   
  Je Thajský ridgeback vhodný pro sportovně založené lidi ?
  Ano, milují pohyb. Jsou velmi hbytí a mrštní, velice rádi běhají.
   
  Je Thajský ridgeback vhodný do bytu ?
  Ano, miluje odpočinek asi tak stejně jako pohyb. Pokud mu budete věnovat čas na dlouhé a zábavné procházky bude pak hodiny odpočívat a nepotřebuje tedy ke štěstí dům a zahradu
   
  Je Thajský ridgeback vhodný k dětem ?
  Ano, miluje děti a celou svou rodinu, ale musíte si uvědomit, že děti nedokážou odhadnout trpělivost psa a proto stejně jako u jiných plemen nepřenechávejte dětem psa na hraní.

 

 

Designed by Rostas 2008
, všechny práva vyhrazena Chovatelské stanici THAIKRU